Халықаралық қатынастар

«Халықаралық туризм және сервис» кафедрасындағы халықаралық ынтымақтастық

Халықаралық туризм және сервис кафедрасын интернационалдандыру міндеттері Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан университетінің 2020-2025 жылдарға арналған стратегиялық жоспарымен анықталған және кафедраның халықаралық білім кеңістігінде позициясын нығайтуға бағытталған. Интернационалдандырудың басым бағыттарының қатарына шетелдік студенттердің үлесін арттыру, шетелдік университеттермен бірлескен жобалар әзірлеу, ағылшын тілінде сабақ беретін ғылыми және педагогикалық қызметкерлердің үлесін арттыру, қос дипломдар беру арқылы шетелдік университеттермен бірлескен білім беру бағдарламаларын ұлғайту жатады.

«Халықаралық туризм және сервис» кафедрасы халықаралық қатынастарды барлық серіктестердің - халықаралық ынтымақтастық пен академиялық алмасуға қатысушылардың теңдігі қағидаты негізінде және үкіметтік және халықаралық ұйымдармен, шетелдік университеттермен және ғылыми зерттеулермен ғылыми және білім беру ынтымақтастығы туралы қолданыстағы келісімдер шеңберінде дамытады. орталықтар. Еуропа, Ресей, Өзбекстан және Қырғызстан университеттерімен серіктестікті дамыту академиялық ұтқырлық пен бірлескен білім беру бағдарламаларын дамытуға бағытталған.

Жыл сайын әлемнің көршілес елдерінен 100-ден астам шетелдік студенттер бізге оқу, біліктіліктерін арттыру, ғылыми тағылымдама бағдарламаларына қатысу үшін келеді.

Инклюзивті білім беру бағдарламалары аясында студенттер жыл сайын шетелге жіберіледі. Халықаралық туризм және сервис департаментінің белсенді дамып келе жатқан халықаралық ынтымақтастығы бағыты шетелдік серіктестермен бірлескен білім беру бағдарламаларын құру болып табылады. Қазіргі уақытта кафедра Ресей мемлекеттік туризм және сервис университетімен (Мәскеу), Ресей халықтар достығы университетімен (Мәскеу) бірлескен білім беру бағдарламасын әзірлеуде.

«Халықаралық туризм және сервис» кафедрасы ғылыми және академиялық қоғамдастықтың, университеттердің, бүкіл әлемдегі қоғамдық ұйымдардың өкілдерімен ынтымақтастықты дамытуға тырысады. Біздің кафедраның есігі шетелдік ізденушілерге, студенттерге, тыңдаушылар мен оқытушыларға ашық.

Академиялық ұтқылық

"Халықаралық туризм және сервис" кафедрасының интернационалдандыру міндеттері университеттің 2020-2025 жылдарға арналған стратегиялық жоспарымен негізделген және университеттің халықаралық білім беру кеңістігіндегі орнын нығайтуға бағытталған. Басымдықтар қатарында шетелдік жоғары оқу орындарымен бірлескен жобаларды дамыту, кафедраның ғылыми-педагогикалық оқытушыларының үлесін арттыру, қос диплом берумен шетелдік жоғары оқу орындарымен бірлескен білім беру бағдарламаларын ұлғайту бар.

Кафедра халықаралық ынтымақтастық пен академиялық алмасуға қатысушы барлық серіктестердің тең құқықтылығы қағидаты негізінде және "Варна менеджмент университетімен" (Болгария), "Жоғарғы Силезия Экономикалық университетімен" ғылыми және білім беру ынтымақтастығы туралы қолданыстағы келісімдер шеңберінде халықаралық байланыстарды дамытады. (Польша), Лодзин университеті (Польша), Яссы университеті. А.и. Кузы, Алматы технологиялық университеті, Қазақ технология және бизнес университеті (Нұр-сұлтан). 2021 жылы "Ресей мемлекеттік Туризм және сервис университетімен" (Мәскеу) бірлескен Екі-дипломдық білім беру бағдарламасын ашу саласындағы ынтымақтастық туралы Меморандумға қол қою кафедраның маңызды жетістігі болып табылады.

Халықаралық туризм және сервис кафедрасының студенттері туриба университетімен (Латвия), "Лодз" университетімен (Польша), "Варна" менеджмент университетімен (Болгария) қолданыстағы меморандумдарға сәйкес және ішкі ұтқырлық шеңберінде Қазақ технология және бизнес университетімен (Нұр-сұлтан қ.), Алматы технологиялық университетімен (Алматы қ.) шетелде және Қазақстан бойынша тағылымдамадан өту мүмкіндігіне ие.

Жалпы кафедра бойынша студенттердің шет елдерде де, Қазақстан бойынша да тағылымдамадан өту өсімінің артуының оң динамикасы байқалады. Іс жүзінде соңғы 3 жылда ішкі ұтқырлық аясында Қазақ технология және бизнес университетінде және Алматы технологиялық университетінде кафедра студенттері: Исмаилова А., Кулимбетова А., Базарбек А. М. Бүрлібаева А., Нұрғалиқызы Н. өтті. Алыс шетел университеттерінде: "Лодза" университеті (Польша), "Варна" Менеджмент Университеті (Болгария), "Туриба" университеті (Латвия) соңғы 3 жылда сынақтан өтті: Аблатаева Д., Арипов Х., Саду Н., Асилов М. ішкі академиялық ұтқырлық бойынша Қысқы мектеп шеңберінде 2020 жылы тағылымдамадан өтті: Мамырова А., Шин Ю., Кулимбетова А.,, Ыбырай А., Қырықбай А.

Мамыр 2024