Ғылыми-зерттеу жұмысы, СҒЗЖ

«Есеп және аудит» кафедрасында 2021-2025 жылдарына  мемлекеттік-бюджеттік  ҒЗЖ:  Б-21-02-09»  «ҚР кәсіпорындарында есепке алу-есеп беру, талдау-аудиторлық процестерді жетілдіру» тақырыбында бекітілді.  2021 оқу жылдан бастап Б-21-02-09»  «ҚР кәсіпорындарында есепке алу-есеп беру, талдау-аудиторлық процестерді жетілдіру» тақырыбы бойынша жүргізілуде.

Бөлім 1 Кәсіпорындардың жауапкершілік орталықтарында басқару есебінің жүйесін қалыптастыру бойынша ұйымдастыру-әдістемелік ережелер мен ғылыми-практикалық ұсыныстарды зерттеу.

Бөлім 2. Бухгалтерлік есепті жетілдіру бағыттарының бірі ретінде жауапкершілік орталықтары бөлінісінде есепке алуды ұйымдастыру жөніндегі ұсыныстар.

Кафедраның педагогикалық оқытушылар құрамының ғылыми еңбектері Thomson Reuters, Scopus, РИНЦ басылымдарында БжҒСБК ұсынған басылымдарда, халықаралық конференцияларда, жақын шетелде халықаралық конференция еңбектері жинақтарында, республикалық журналдарда жарияланады. ҒЗЖ нәтижелері, оқу процессіне және өндіріске енгізілуде.

СҒЗЖ жоспарына сай келесідей шаралар жоспарланған: Студенттердің ҚР БҒМ –тағы басқалар дайындаған, оның ішінде шетелдік ұйымдардың студенттік ғылыми-зерттеу және ғылыми-білім беру бағдарламаларды, жобаларды орындауға қатысуын ұйымдастыру, студенттердің аймақтық, республикалық және халықаралық дәрежедегі студенттік ғылыми нәтижелерін конференция еңбектерінде жариялау. Кафедраларға қатысуын ұйымдастыру,  Кафедрада «Жас бухгалтерлер клубы» СҒҮқызмет етеді. СҒҮ жоспарына сай келесідей іс-шаралар жоспарланады: СҒЗЖ тақырыптарын талқылау, ғылыми семинар, пікір таластар мен арнаулы тақырыптарда дөңгелек үстелдер өткізу. Студенттердің ҚР БҒМ-тағы басқалар дайындаған, оның ішінде шетелдік ұйымдардың студенттік  ғылыми-зерттеу және ғылыми-білім беру бағдарламаларды, жобаларды орындауға қатысуын ұйымдастыру мен студенттердің аймақтық, республикалық және халықаралық дәрежедегі студенттік ғылыми конференцияларға қатысуын ұйымдастыру жүзеге асырылуда. Сондай-ақ студенттер «Әуезов оқулары» халықаралық ғылыми конференциясына белсене қатысады.

17.01.-28.01.2022 жылы «Басқару және бизнес» жоғары мектебінің «Есеп және аудит» кафедрасының ұйымдастыруымен  «Маманның  кәсіби дағдылары: табыстылықтың кілті-2022» атты қысқы онлайн мектеп жұмысын жүргізді. Қысқы онлайн мектепте  М.Ломоносов атындағы  ММУ (Ресей),  Жоғары - Силез экономикалық   университеті (Польша),  Украина мемлекеттік химия-технологиялық университеті (Украина), Қырғыз-Ресей Славян университеті (Қырғызстан), Ташкент Мемлекеттік экономикалық университетінің  (Өзбекстан) ғалымдары, практик-бухгалтерлер баяндамаларын жасап, қатысушылардың ризашылығына бөленді.   Сондай ақ Қазақстанның жетекші ЖОО Әл-Фараби атындағы ҚазҰУ, Л.Гумильев атындағы ЕҰУ, Тұран-Астана университеті, С.Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті,    Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік мемлекеттік университеті, С. Баишев атындағы Ақтөбе университеті, С. Торайғыров атындағы Павлодар  мемлекеттік университеті, М.Х.Дулати атындағы Тараз өңірлік  университетінен  ғалымдар мен магистранттар, студенттер  қатысты.

«Маманның  кәсіби дағдылары: табыстылықтың кілті-2022» атты қысқы онлайн мектептің ашылу салтанаты

ММУ профессоры В. Суицтың баяндама жасау сәті

Ташкент Мемлекеттік экономикалық университетінің  (Өзбекстан) ғалымы, э.ғ.к. Эргашева Шахло Тургуновна “Международные стандарты финансовой отчетности характеризующие нефинансовых активов» тақырыбындағы баяндамасы.

Доцент Д.С.Жақыпбеков М.В. Ломоносов ат. Мәскеу мемлекеттік университетінің профессорлары э.ғ.д. В.П. Суйц және э.ғ.д.  А.Д. Шереметпен

бірге ғылыми жобаларды талқылау барысы

6В04130- Есеп және аудит білім беру бағдарламасының студенттері Сакижанова А., Қасымханова А., Белтас А. «Стартап АВС Weekend» тренинг- семинарында, Шымкент, М.Әуезов атындағы ОҚУ, 12-13 ақпан, 2022ж.

6В04130- Есеп және аудит білім беру бағдарламасының студенттері Қасымханова А., Белтас А. «Стартап АВС Weekend» тренинг- семинарында,

Шымкент, М.Әуезов атындағы ОҚУ, 12-13 ақпан, 2022ж.

7М04130 - "Есеп және аудит" білім беру бағдарламасының магистранты Қасымов Нұрдәулет Мәскеу қаласында өткен "RUDN YOUTH FORUM:

Leaders of Еurаѕіа 2021" жас көшбасшылардың халықаралық қысқы мектебінің 350 қатысушысының ішінен байқауды жеңіп алған 45 қатысушының бірі.