Тәрбие жұмысы

Студенттеріміз жақсы оқиды, ғылыми-зерттеу және қоғамдық жұмыстармен табысты айналысады, спортта жоғары нәтижелерге ие. Біз олармен мақтанамыз!
Диас Нұрланұлы ЭФ-21-3к
Пердебай Аяулым ЭФ-21-4к
2023 жылдың 17 қыркүйегінде Шымкент қаласындағы ең маңызды спорттық шара өтті. Менеджмент және маркетинг кафедрасынан магистр-оқытушы Мұстафаева В., студенттеріміз және жұмыс берушілер қатысты. Жаңа спорттық жеңістерге жете берейік!
28.02.2023ж «Басқару және бизнес» жоғары мектебінің «Менеджмент және маркетинг» кафедрасы 6В04150- «Мемлекеттік және жергілікті басқару» БББ мен 6В04120 «Менеджмент» БББ студенттерінің ұйымдастырумен «11-ақпан-ғылымдағы әйелдер мен қыздардың халықаралық күніне» байланысты іс-шара өткізілді. Іс-шараның мақсаты- жастарға ғылым жолында жүрген дара тұлғаларды және олардың қоғамға еткен еңбектерімен таныстыру.
Іс-шараның қонағы ретінде мемлекетке, университетімізге, ғылымға, экономикаға еңбек сіңірген ардагеріміз э.ғ.д., профессор Р.Қ. Ниязбековамен кездесу өткізілді. Өткізілу барысында көрнекі слайдтар арқылы Роза апаймыздың өмір жолына шолу жасалынды. Ол кісі студенттерге өмір тәжірибесімен бөлісіп, ұстаздық ақыл кеңесін берді. Студенттер өздерінің көкейінде жүрген сұрақтарын жауап алып кеш өз мәресіне жетті.
Кеш соңында студенттер Роза апайымызға арналған ән-жырларын, мәнерлі өлеңдерін жеткізді.

Ұйымдастырушылар топ тәлімгерлері Сиязбекқызы Б ., Карабаева Ш.А топтар Эф-20-2 к1, 2 к2 ,4 к
Әл - Фараби атындағы Ұлттық университетіне қарасты “Бизнес технологиялары” кафедрасымен бірігіп, М.Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан унверситетінің “Басқару және бизнес” жоғары мектебінің “Менеджмент және маркетинг» кафедрасының қатысуымен дөңгелек үстел ұйымдастырылды. Кафедраның профессор - оқытушылар құрамы және білім алушы студенттер қатысты. “Студент жастар: Қазақстанның тұрақты дамуының 17 мақсатының әлеуметтік-экономикалық компоненттері”
Осы тақырып аясында ЭФ-20-4к тобының студенті Нұралы Амина қатысты.
ЭФ-20-3к тобының студенті Қалшораев Бақдаулет өз презентациясын айтып шықты. Жетекшісі аға оқытушы Қарабаева Шынар Әуезхановна және ҒЗЖ Жауапты магистр оқытушы Джетибаева Айнур Бимурзаевна.
21.11.22 «Менеджмент және маркетинг» кафедрасының барлық курс студенттерінің Қазақстан Республикасының Мәдениет қайраткері Шымырқұлов Еркінбек Өксікбайұлымен кездесуі өтті.
1986 жылдан Еркінбек Өксікбайұлы, Ж.Шанин атындағы Шымкент қалалық академиялық қазақ драма театрының актері. Кездесу барысында студенттерді қонағымыздың шығармашылық жетістіктері, алдағы жоспарлары қызықтырды. Кездесу соңында Шымыркулов Е.О. «Басқару және бизнес» жоғары мектебінің деканы Сейдахметов М.К. атынан алғыс хат табыс етілді. жастарымызды тәрбиелеуге қосқан үлесі үшін.
М.Әуезов атындағы ОҚУ-нің "Басқару және бизнес" жоғары мектебінің "Экономика", "Менеджмент және маркетинг" кафедрасының ұйымдастыруымен Шерхан Мұртазаның 90 жылдық мерейтойына орай дөңгелек үстел өтілді
12.04.22
«Менеджмент және маркетинг» кафедрасы «Экономикалық теория» кафедрасымен бірлесіп, №2 жатақханада «Жастардың діни сауаттылығын арттыру» атты іс-шара ұйымдастырды. Шараға «Қамар» қайырымдылық ұйымының директоры Ғ.Өсербаев, Шымкент қалалық Жастар Ассамблеясының жетекшісі Н.Мейрамбеков және тағы басқалар қатысты.

«Менеджмент және маркетинг» кафедрасының тәрбие жұмысы келесі бағыттарда жүзеге асырылады: азаматтық-патриоттық және құқықтық тәрбие, рухани-адамгершілік тәрбие, кәсіби-еңбек тәрбиесі, діни толеранттылықтың қалыптасуы, дене тәрбиесі және салауатты өмірді қалыптастыру, экологиялық тәрбие, интеллектуалдық және коммуникативтік мәдениеті дамыту, мәдени-эстетикалық тәрбие, студенттік өзін-өзі басқаруды және жастар бастамасын дамыту.

Тәрбие жұмысының негізгі мақсаты – студенттердің ұлттық сана сезімін қалыптастыру, рухани ойлау дәрежесін арттыру, мәдениеті мен парасаты жоғары патриот, зияткер ұлт өкілдерін тәрбиелеу, студенттердің шығармашылық қабілеттерін дамыту. Тәрбие жұмысы бойынша кафедра ОПҚ студенттермен тығыз байланыс жасайды. Өзекті мәселелер жөнініде тәрбие сағаттары өткізіліп, түрлі іс-шаралар іске асырылады. Тәрбилік ортаны қалыптастыру үшін М.Әуезов атындағы ОҚУ-да студенттерге көптеген мүмкіндіктер қарастырылған: студенттік өзін-өзі басқаруға қатысу; студенттік құрылыс және «Жасыл ел» жасақтарына мүше болу; Қазақстанның мемлекеттік жастар саясатын жүзеге асыруға қатысу, «НұрОтан» Партиясының «Жастар қанаты» ұйымына мүше болу.

Мәдени эстетикалық, патриоттық, рухани тәрбие беру мақсатында ашық тәлімгерлік сағаттар өткізіліп отырады. Студенттерге білім алу мен салауатты өмір салтын қалыптастыруға барлық жағдайлар жасалынған.

«Мемлекеттік және жергілікті басқару», «Менеджмент» және  «Маркетинг»

мамандығының студенттері жатақханада  ауқымды іс –шара өткізуде