Халықаралық қатынастар

7.12.23-8.12.23 «Менеджмент және маркетинг» кафедрасында келесі жоғары оқу орындарының өкілдерімен кездесу өтті: Ташкент мемлекеттік экономикалық университеті, Санкт-Петербург мемлекеттік экономикалық университеті және Беларусь мемлекеттік экономикалық университеті. Кездесу барысында ғылыми-әдістемелік ынтымақтастық мәселелері талқыланды. Инновациялық жобаларды бірлесіп іске асыру, рейтингтік журналдарда ғылыми мақалалар жариялау және жоғары оқу орындары өткізетін іс-шараларға өзара қатысу туралы уағдаластыққа қол жеткізілді.
Әуезов университетінің 80 жылдығына орай бірқатар дәрістер оқылып, шетелдік қонақтармен кездесулер өтуде. Солардың бірі Александр Владимирович Сидорович – экономист, экономика ғылымдарының докторы, профессор, ММУ Қазақстан филиалының директоры, ММУ проректоры.
Сингапурдан келген қонақ Нг Киам Чианг Бенни “Менеджмент және маркетинг” кафедрасының оқытушы-профессорлар құрамының дәрісін оқыды. Дәріс пікірталас түрінде өтті және университет пен бизнесмендер арасындағы байланысты анықтауға бағытталды.
«Менеджмент және маркетинг» кафедрасының оқытушы-магистрі Мустафаева В.И. Қазақстан Республикасының жоғары білімі шетел ғалымдарын оқытушылық және ғылыми қызметке тарту үшін, Ғылым Министрлігінің бағдарламасы аясында өткен Гази университетінің профессоры, доктор Южель Гелишлидің (Түркия, Анкара) дәрістеріне белсене қатысты.
Кафедра профессоры Куланова Дана Асқарбекқызы Мугла университетінде (Түркия) ғылыми тағылымдамадан өтті. Университет басшылығымен кездесулер өтті. Қонақ дәрістерін өткізді
Университеттің имиджін жақсарту жоспары аясында «Менеджмент және маркетинг» кафедрасы Ресей халықтар достығы университетімен бірлесіп, «Менеджментті ұйымдастыру тиімділігін талдау» тақырыбында халықаралық ғылыми семинар өткізді. Жаңа шындық университеттерде басқаруды ұйымдастырудың жаңа тәсілдерін талап етеді. Өзгерістер университеттің және оның бөлімшелерінің ұйымдық құрылымын өзгертуден тұтастай алғанда бүкіл басқару жүйесін қайта құрылымдауға дейінгі басқарудың әртүрлі аспектілеріне әсер етуі мүмкін.

ЖОО деңгейінде халықаралық ынтымақтастық және ТМД елдері мен алыс шетелдердің

жетекші университеттерімен студенттер мен оқытушылар алмасу туралы жүзден астам шартқа қол қойылды. Жыл сайын кафедра студенттері, магистранттары, оқытушылары ТМД Желілік университетінде (халықтар достығы университеті), Кадис Университетінде (Испания), Жоғарғы Силезия экономикалық университетінде (Польша), Балыкесир университетінде (Түркия), Қырғыз-Ресей Славян университетінде және т. б. білім алады және біліктіліктерін арттырады.

Кафедраның бірқатар студенттері академиялық ұтқырлық бағдарламасы аясында АҚШ, Люксембург, Түркия, Польша, Испания және т. б. елдерде тағылымдамадан өтті.

Еуропалық Жазғы мектептің бағдарламасы бойынша Эразмус университетінде (Бельгия) ұйымдастырылған халықаралық конференцияға бірқатар студенттер қатысты.

Жыл сайын онлайн-халықаралық ғылыми конференциялар өткізіледі, оған кафедраның студенттері мен оқытушылары және профессор-оқытушылар құрамы белсенді қатысады.

Жыл сайын шетелдің жетекші жоғары оқу орындарының профессорлары дәріс оқуға, мастер-класс өткізуге шақырылады. Питтсбург мемлекеттік университетінің шақырылған профессоры Чонг Ли (АҚШ) "Экономика", "Менеджмент"пәндері бойынша дәріс оқыды. Кафедра жұмысына Жоғарғы Силезия экономикалық университетінің (Польша) шақырылған профессоры Стивен Дырка белсенді қатысуда.

Кафедрада шет тілдерін оқыту мәселелеріне көп көңіл бөлінеді. Қазіргі уақытта кафедраның көптеген студенттері мен магистранттары доценттер Молдогазиева г.м., Кыдырова Ж. Ш., Айдаров Т. А., Ибраимова с. С. ағылшын тілінің жақсы деңгейіне ие.

Қызметкерлер жыл сайын өткізілетін халықаралық ғылыми конференцияларға қатысады. Декан Сейдахметов М. К. бірнеше рет Украина Мемлекеттік химия-технологиялық университетінде, Эразмус университетінде (Бельгия), Кипр университетінде, Балысэкир және т. б. ұйымдастырылған халықаралық конференцияларға қатысты.

Доцент Молдогазиева г.м. Ньюкасл университеті (Англия) ұйымдастырған халықаралық семинарға қатысты.

Доцент Қыдырова Ж. Ш. Дюссельдорф университетінің Халықаралық орталығында (Германия) және Жалал-Абад мемлекеттік университетінде (Қырғызстан) өтті).