Хабарландыру

ОЛИМПИАДА ЖҮЛДЕГЕРЛЕРІН ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ!

2023 жылғы 24-25 ақпанда Академик Е. А. Бөкетов атындағы Қарағанды университетінде ҚР бухгалтерлер Одағы мен бухгалтерлік ұйымдардың қолдауымен «Бухгалтерлік есеп және аудит» кафедрасы ұйымдастырған халықаралық қаржылық есептілік стандарттары бойынша IV Халықаралық қашықтықтан олимпиада өтті.

Олимпиада екі кезеңнен тұрды: 1-тестілеу, 2-ситуациялық  кейс тапсырмаларды Online форматында шешу

2023 жылдың 24 ақпанындағы бірінші тур-30 сұрақты қамтитын тест тапсырмаларын орындау. Бұл тапсырманы орындауға бөлінген уақыт-30 минут.

25 ақпандағы Екінші тур - "Кейс тапсырмаларын шешу". Олимпиаданың екінші турына тестілеуден сәтті өткен қатысушылар жіберілді.

Олимпиада нәтижелері  01.03.2023 ж. жарияланды және сертификаттар 05.03.2023 ж. берілді.

М.Ауезов  атындағы ОҚУ "Есеп және аудит" кафедрасының  командасы  келесі ЭФ 20 - 7р1 тобының студенттерінен құралған.

1. Исах Мерей
  2. Қадырова Әйгерім
  3. Сапархан Диас
  4. Андрющенко Анастасия
  5. Осипова Дарья

Топ жетекшісі: аға оқытушы  Р. Ж. Тулегенова

Қазақстан Республикасы Жоғары оқу орындарының студенттері арасындағы олимпиаданың нәтижелері келесідей болды:

Жеке біріншілікте бірінші орынды Кадирова Әйгерім мен Осипова Дарья иеленді

Екінші орынды Андрющенко Анастасия, Сапархан Диас, Исах Мерей иеленді.

17.01.-28.01.2022 жылы «Басқару және бизнес» жоғары мектебінің «Есеп және аудит» кафедрасының ұйымдастыруымен  «Маманның  кәсіби дағдылары: табыстылықтың кілті-2022» атты қысқы онлайн мектеп жұмысын жүргізді . Қысқы онлайн мектепте  М.Ломоносов атындағы  ММУ (Ресей),  Жоғары - Силез экономикалық   университеті (Польша),  Украина мемлекеттік химия-технологиялық университеті (Украина), Қырғыз-Ресей Славян университеті (Қырғызстан), Ташкент Мемлекеттік экономикалық университетінің  (Өзбекстан) ғалымдары, практик-бухгалтерлер баяндамаларын жасап, қатысушылардың ризашылығына бөленді.   Сондай ақ Қазақстанның жетекші ЖОО Әл-Фараби атындағы ҚазҰУ, Л.Гумильев атындағы ЕҰУ, Тұран-Астана университеті, С.Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті,    Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік мемлекеттік университеті, С. Баишев атындағы Ақтөбе университеті, С. Торайғыров атындағы Павлодар  мемлекеттік университеті, М.Х.Дулати атындағы Тараз өңірлік  университетінен  ғалымдар мен магистранттар, студенттер  қатысты.

2021 жылғы 1 қарашада Ресей халықтар достығы университетінде " RUDN YOUTH FORUM: Leaders of Еигаѕіа 2021 "жас көшбасшылардың халықаралық қысқы мектебі басталды. Халықаралық қысқы мектептің ашылу салтанатына 350-ден астам шетелдік студент қатысты. Үш апта бойы онлайн-форматта РУДН сарапшылары көшбасшылық, цифрландыру, команда құру, эмоциялық интеллект пен Мәдениетаралық коммуникацияның дамуы туралы айтып берді.
7M04130 - "Есеп және аудит" білім беру бағдарламасының магистранты Қасымов Нұрдәулет Мәскеу қ.Рудный қаласында өткен "RUDN YOUTH FORUM: Leaders of Еигаѕіа 2021" жас көшбасшылардың халықаралық қысқы мектебінің 350 қатысушысының ішінен байқауды жеңіп алған 45 қатысушының бірі болып табылады.
Барлық ТМД елдерінен келген 350 қатысушының ішінен портфолиосы ең жоғары балл жинаған 45 қатысушы ғана РУДН-дан жас көшбасшылардың қысқы мектебінің оффлайн кезеңіне өте алды.
Дәрістер барынша қызықты, ақпараттық және өзекті болды. Олар келесі тақырыптар бойынша өткізілді:
- "TikTok-тағы жарнама және қоғаммен байланыс";
- "Құқықтық кросс-мәдениет және құқықтық жүйелер диалогы";
- "Жеке даму жоспары: on the job development;
- "Legal Tech-инновациялар және цифрлық экономиканың жаңа технологиялары";
- "Халықаралық құқықтың базалық негіздерін білу-сауаттылықтың қажетті элементі";
- "Дауларды шешуге цифрландыру";
- "Тиімді көпшілік алдында сөйлеу".